سفینه نجات

إِنَّهُمْ یَرَوْنَهُ بَعِیدا وَ نَرَاهُ قَرِیبا

سفینه نجات

إِنَّهُمْ یَرَوْنَهُ بَعِیدا وَ نَرَاهُ قَرِیبا

مشخصات بلاگ
سفینه نجات

کاش مى دانستم کجا دلها به ظهور تو آرام و قرار خواهد یافت؟ یا به کدام سرزمین اقامت دارى؟ آیا به زمین رضوان یا غیر آن؛ یا به دیار ذوطوى متمکن گردیده ­اى؟بسیار سخت است بر من که خلق را همه ببینم و ترا نبینم و هیچ از تو صدایى حتى آهسته هم بگوش من نرسد.بسیار سخت است بر من به واسطه فراق تو؛ و اینکه تو به تنهایی گرفتار باشی و ناله من نیز به حضرتت نرسد و شکوه به تو نتوانم. به جانم قسم که تو آن حقیقت پنهانى که دور از ما نیستى. به جانم قسم تو آن شخص جدا از مایى، که ابداً جدا نیستى.

پیوندهای روزانه

ابولهب تکرار شده است

جمعه, ۱۰ بهمن ۱۳۹۳، ۱۰:۰۴ ب.ظ


ابولهب یکی از دشمنان سرسخت محمد (ص) و شریعت پاک اسلام  بود ، این ملعون تبلیغات قوی روانی بر علیه پیامبر (ص) انجام می داد و چون خودش عموی پیامبر بوده ، بسیاری از اعراب ساده لوح سخنان او را باور می کردند و به این طریق عقاید باطل خویش را نشر می داد. در آن زمان اگر شخصی غیر از بنی هاشم بر علیه پیامبر سخنی می گفت ، آن را بر پایه حسادت به خاندان بنی هاشم می گذاشتند ، اما وقتی می دیدند که عموی خود پیامبر شدیدا عقاید او را رد می کند و مردم را به دین غیر او می خواند ، حرف های او را باور می کردند. به همین دلیل ابولهب جزء منفورترین چهره های قرآنی است که شدیدا با اسلام دشمن بوده و مورد لعن شدید خداوند قرار گرفته است.

قرآن در سوره تبت درباره او می فرماید: بریده باد هر دو دست ابولهب و مرگ بر او باد. هرگز مال و ثروت و آنچه به دست آورده به حال او سودی نبخشیده و عذاب الهی را از او باز نمی دارد. به زودی وارد آتشی می شود که دارای شعلۀ برافروخته است . همسر او نیز وارد آتش جهنم می شود در حالی که هیزم کش دوزخ باشد و در گردنش طنابی از لیف خرما دیده می شود.

 

سرنوشت عجیب ابولهب:

پس از جنگ بدر و شکست سختی که مشرکان قریش متحمل شدند. ابولهب که در جنگ شرکت نکرده بود پس از بازگشت ابوسفیان، جریان جنگ را از او پرسید . ابوسفیان چگونگی شکست و در هم کوبیده شدن لشکر قریش را برای او بازگو کرد و سپس افزود: به خدا سوگند! ما در این جنگ سوارانی دیدیم در میان آسمان و زمین که به یاری محمّد آمده بودند!

رافع یکی از غلامان در آنجا نشسته بود و دست خود را بلند کرد و گفت: آنها فرشتگان آسمان بودند. ابولهب بر آشفت و سیلی محکمی به چهرۀ غلام زد و او را بر زمین زد و پیوسته کتک می زند تا این که ام الفضل همسر عباس، چوبی از روی زمین برداشته و بر سر ابولهب زد و گفت این مرد ضعیف را تنها پیدا کردهای؟!

سر ابو لهب شکست و خون جاری شد. پس از هفت روز بدنش عفونت کرد و دانه هایی همچون طاعون به پوست تنش پدیدار شد و با همان بیماری از دنیا رفت . عفونت او به انداره ای بود که مردم جرأت نکردند نزدیک او شوند. ابولهب را به بیرون مکه بردند و از دور آب بر او ریختند و سپس سنگ بر او پرتاب کردند تا بدنش زیر سنگ پنهان گردید.

 

ابو لهب های امروز:

همیشه عملیات روانی اثرات تخریبی بیشتری داشته است ، چرا که مستقیما بر عقاید و ایمان افراد ساده تر جامعه اثر گذاشته و آن را ضعیف می کند. قرآن کتابی نیست که فقط برای زمانی خاص (زمان پیامبر (ص)) نازل شده باشد. قرآن در سوره تبت ، نه تنها ابی لهب ، بلکه تمام ابی لهب هایی که در طول تاریخ به قرآن ، رسول اکرم (ص) و مقدسات توهین می کنند و درصدد ضعیف کردن ایمان دیگران هستند را لعن کرده و سرنوشت نهایی آنان را خواری و ذلت در دنیا و آخرت بیان کرده است.


 

در این باره آیات بسیار عجیبی در قرآن مشاهده می کنیم:


هرگز (جهودان دشمن اسلام ) آسیب و زیان سخت به شما نتوانند رسانید مگر آنکه از نکوهش و یاوه سرایی شما را اندکی بیازارند و اگر به کارزار شما آیند از جنگ خواهند گریخت و از این پس هیچ وقت منصور نخواهند بود (111 سوره آل عمران) آن ها محکوم به ذلت و خواری هستند. به هر کجا متوسل شوند ، مگر به دین خدا و عهد مسلمین درآیند و (یا به دیگر مردم بپیوندند ) آنان پیوسته اسیر بدبختی و ذلت شدند ، از این رو که به خدا کافر شدند و پیمبران حق را به ناحق کشتند که این نافرمانی و ستمگری کار همیشه آن ها بود (122 سوره آل عمران)


مطمعن باشید که توهین کنندگان به ساحت مقدس پیامبر در دنیا و عقبی مورد لعن الهی قرار می گیرند. آن ها با این کار خویش با دستان خود گور خود را کنده اند. چرا که با این کار ، باعث شدند تا جنبشی بزرگ در میان مسلمانان جهان برای دفاع از پیامبر به وجود آید و به این ترتیب دنیا با اسلام حقیقی و طریقه راستین پیامبر (ص) آشنا شود. نمونه ای از این جنبش نامه رهبر عزیز به جوانان کشورهای بیگانه بوده است. همچنین بعد از این واقعه سایت های زیادی برای برائت از این مشرکین و دفاع از پیامبر رحمت (ص) ، تبلیغات های گسترده ای انجام دادند. این وعده ی خداونده. پیروز حقیقی این میدان ، همیشه حق و حقیقت است و باطل محکوم به نابودیست ، باطل به یاری خداوند با دستان خودش نابود میشه. ان شاءالله

نظرات  (۳)

 • محمدرضا زمان بیگی
 • جالب بود...
  احسنت مطلبتون خیلی زیبا بود .مکروا و مکر الله والله خیر الماکرین
 • سید ابوالفضل موسوی
 • عالی بود

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی